ده استراتژی بازاریابی محتوا برای افزایش فروش ـ قسمت اول

اگر کسب و کاری دارید بهتر است منتظر مشتری نباشید و خودتان به سراغش بروید. باید کاری کنید تا مشتری، شما را بشناسد و به خرید از شما ترغیب شود. خوشبختانه با استراتژی بازاریابی محتوا می‌توانید کسب و کارتان را معرفی کنید و ترافیک سایت یا شبکه‌های اجتماعی خود را افزایش دهید.

ده استراتژی بازاریابی محتوا برای افزایش فروش ـ قسمت اول

اغلب کسب و کارهای موفق از استراتژی‌های بازاریابی محتوا برای افزایش تعداد مشتریان و ایجاد روابط مستحکم با خریداران وفادار خود استفاده می‌کنند. بازاریابی محتوا روشی است که با استفاده از محتوای متمایز، پیام مهمی را به مشتریان قدیمی و جدید انتقال می‌دهد. پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهد که در عصر اطلاعات، بازاریابی محتوا بهترین تکنیک بازاریابی برای فروش است.

در این دو مقاله به ده استراتژی بازاریابی محتوا می‌پردازیم که بیشترین اثربخشی را در افزایش فروش دارند:

۱. محتوای متنی

با تولید محتوای متنی از مزایای کسب و کار خود به مخاطبان بگویید. ممکن است برخی پروموشن‌ها به مرور زمان بی استفاده شوند، اما محتوای متنی همیشه اثربخش می‌ماند. برای موفقیت در این استراتژی، باید محتوایی تولید کنید که نیاز مخاطب را برطرف نماید. محتوای شما باید علاقه و انگیزه مخاطب را برانگیزد و او را ترغیب کند که کاری را انجام دهد که شما می‌خواهید. حتما می‌دانید که مخاطبان‌تان ممکن است با محتوایی مشابه محتوای شما در وب رو به رو شوند. بنابراین اگر می‌خواهید توجه آن‌ها را جلب کنید، باید محتوای با کیفیت تولید کنید که حس کنجکاوی آن‌ها را ارضا کند.

راهی بهتر از تولید محتوای متنی ویراستاری شده و تمیز برای همراه کردن مخاطب وجود ندارد. محتوایی را تولید کنید که راه حلی برای رفع مشکلات مخاطب ارائه دهد. آن وقت می‌بینید که به شما وفادار می‌شوند.

راهی بهتر از تولید محتوای متنی ویراستاری شده و تمیز برای همراه کردن مخاطب وجود ندارد. محتوایی را تولید کنید که راه حلی برای رفع مشکلات مخاطب ارائه دهد. آن وقت می‌بینید که به شما وفادار می‌شوند.

۲. ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ نقش مهمی در حوزه بازاریابی دیجیتال دارد. ایمیل مارکتینگ ابزاری استراتژیک برای ایجاد آگاهی یا فروش محصولی خاص از طریق ایمیل است. با ایمیل می‌توانید به راحتی اطلاعات ارزشمند خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارید.

ایمیلی که به خوبی نوشته شده باشد، می‌تواند مخاطبان را جذب می‌کند. به یاد داشته باشید، هدف از ارسال ایمیل ایجاد واکنش مطلوبِ شما در مخاطبان است. اولین کاری که باید برای موفقیت در این کمپین انجام دهید، نوشتن یک عنوان جذاب برای ایمیل‌ها است. مطمئن شوید که عنوان شما برای اینکه مخاطب را ترغیب به باز کردن ایمیل کنید، به اندازه کافی جذاب است.

مرحله بعد، نوشتن یک پاراگراف خوب برای ایمیل است. هدف از ارسال ایمیل را در این قسمت به خوبی برای مخاطب توضیح دهید. متن ایمیل باید به اندازه کافی جذاب باشد تا مخاطب را برانگیزد. اگر متن جالبی ندارید یا فکر می‌کنید از این طریق نمی‌توانید فروش خود را بیشتر کنید از انجام این کار صرف نظر کنید.

گاهی بسیاری از افراد فکر می‌کنند ایمیل مارکتینگ یعنی ارسال ایمیل به انبوهی از مخاطبان. اما اشتباه نکنید! این کار اسپم مارکتینگ است. ایمیل مارکتینگ ارسال ایمیل به کسانی است که داوطلبانه آدرس ایمیل خودشان را به شما داده‌اند.

۳. اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن موبایل در جذب مشتری نقش مهمی دارد. رقابت بالا در دنیای مجازی مدیران را وادار کرده که در یک یا چند شبکه اجتماعی فعالیت کنند.

کسب و کار‌ها از طریق اپلیکیشن موبایل مشتریان‌شان را پیدا می‌کنند و فروش را افزایش می‌دهند. مطالعات نشان می‌دهند تعداد افرادی که از موبایل برای سرچ محصولات و خدمات استفاده می‌کنند بیشتر از کسانی است که با کامپیوترهای شخصی این کار را انجام می‌دهند. بر اساس این مطالعات، ۹۰% از زمانی که کاربران موبایل به دست دارند صرف استفاده از اپلیکیشن‌ها می‌شود.

از آنجایی که مشتریان ترجیح می‌دهند برای خرید برندها از موبایل بیش از هر وسیله دیگری استفاده کنند، بهتر است برای کسب و کار خود یک اپلیکیشن بسازید و ترافیک را بالا ببرید. حتما اپلیکیشنی بسازید که در تجربه خرید، حس بهتری برای مخاطبان ایجاد کند.

۴. محتوای دیداری

محتوای دیداری ابزار قدرتمندی است که می‌توانید از آن برای ایجاد ارتباط راحت‌تر با مشتریان بالقوه استفاده کنید. بسیاری از برندهای محبوب برای افزایش مخاطب و ترغیب آن‌ها به مشارکت، از این ابزار استفاده می‌کنند. واقعیت این است که افراد پیام عکس‌دار را بیشتر به خاطر می‌سپارند. زیرا حجم زیادی از اطلاعاتی که به مغز وارد می‌شود، دیداری است و مغز پیام‌های دیداری را سریع‌تر پردازش می‌کند.

بر اساس تحقیقات، محتوای دیداری اثرگذارترین نوع محتواست. با یک محتوای دیداری خوب، می‌توانید توجه مخاطبان را به خود جلب کنید و با آن‌ها بحث و گفتگو کنید. تصاویر باکیفیت و اقناع کننده می‌توانند محتوای شما را ارتقا دهند و به آن معنا ببخشند.

بازاریابان شبکه‌های اجتماعی و مدیران بازاریابی بر این باورند که محتوای دیداری به طور قابل ملاحظه‌ای در موفقیت کمپین بازاریابی تأثیرگذار است.

۵. محتوای ویدیویی

اگر می‌خواهید کسب و کارتان بیشتر به چشم بیاید، روی تولید ویدیو برای محصولات و خدمات خود بیشتر سرمایه‌گذاری کنید. در دنیای امروز، استفاده از ویدیو روشی جدید در بازاریابی است. از طریق ویدیو می‌توانید به مخاطبان نشان دهید محصول شما چه مزیتی برای آن‌ها دارد و چرا انتخاب این محصول به نفع‌شان است.

انواع ویدیوهایی که می‌توانید تولید کنید عبارتند از: ویدیوهای آموزشی، انیمیشن، یاددهی استفاده از محصول و حتی ویدیوهای سفارشی مشتریان. نمایش نحوه کارکرد محصول می‌تواند مشتری را به خرید ترغیب کند.

مطالعه ای بر روی ویدیوهای محصولات در YouTube نشان می‌دهد که مخاطبان، بعد از تماشای ویدیوهای محصولات، با اعتماد بیشتری آن‌ها را خریداری می‌کنند.

پنج استراتژی بازاریابی محتوای بعدی را در قسمت دوم این مقاله بخوانید:

درباره نویسنده

نظرات

نظرات خود را ارسال نمایید.

مقالات مرتبط