به بهانه روز جهانی محیط زیست: تولید محتوا برای برندهای سبز

بازاریابی سبز، بازاریابی محصولات و خدمات به شکلی است که سازگار با عوامل زیست محیطی باشد. شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، همیشه فرایندهای خود را رصد می‌کنند تا بتوانند برای بازاریابی محصول یا خدمت‌شان، منطبق بر توسعه پایدار زیست محیطی تلاش کنند. بازاریابی سبز می‌تواند در تمام مراحل فرآیند از جمله تولید، بسته بندی، بازاریابی و توزیع اتفاق بیفتد. برندهایی که به این اصول پایبند هستند به برندهای سبز معروفند.

به بهانه روز جهانی محیط زیست: تولید محتوا برای برندهای سبز

از آنجایی که تولید محتوای دیجیتال امروزه جایگزین بسیاری از شیوه‌های سنتی تبلیغات و بازاریابی شده است، و مانند دیگر روش‌ها از جمله تبلیغات چاپی آسیب جدی به محیط زیست وارد نمی‌کند در این مقاله به تولید محتوا برای برندهای سبز می‌پردازیم که می‌توانید کسب و کار کوچک خود را با آن آغاز کنید و برند خود را به یک برند سبز تبدیل کنید.

استراتژی تولید محتوا باید دنیای وسیع‌تری را در نظر بگیرد. برنامه‌های قوی با “افراد” شروع می‌شوند نه با کسب و کار و ویژگی‌های آنلاین.

۱. پیش از آن که محتوای خود را توسعه دهید، باید تعداد طرفداران برند خود را افزایش دهید. این کار زیاد سخت نیست، زیرا بلاگ نویسان و متخصصان شبکه‌های اجتماعی که محصول شما را دوست دارند در مورد آن می‌نویسند، عکس منتشر می‌کنند و حتی در برخی موارد ویدیو هم تولید می‌کنند. این طرفداران را پیدا کنید و با آن‌ها ارتباط دوستانه برقرار کنید. آن‌ها را در پست‌های انستاگرام، فیسبوک، گوگل پلاس و غیره تگ کنید و محتوای آن‌ها را درر شبکه‌های شرکت بازنشر کنید.

۲. دو محور اساسی بازاریابی محتوا را در نظر داشته باشید. گزینش و تولید دو استراتژی کاملا متفاوت هستند که طرفداران برند می‌توانند در هر دو استراتژی به کمک شما بیایند. از طرفداران خود بخواهید در یک دوره زمانی خاص یا به یک مناسبت خاص در شبکه‌های شرکت چیزی را پست، توییت یاا پین کنند. آن‌ها را دعوت کنید تا محتوا بسازند و در شبکه‌های دوستانه یا کاری خودشان آن محتوا را بازنشر کنند. جمله «محصول را تولید کن مشتری خودش می‌آید» در بازاریابی محتوا کاربردی ندارد. اگر می‌خواهید مخاطبان، برندِ شما را همه جا منتشر کنند، خودتان بهانه‌ای برای این کار به آن‌ها بدهید.

۳. بخشی از جامعه‌ی طرفداران خود باشید. زمانی را برای چک کردن حساب‌های طرفداران خود اختصاص دهید. آن‌ها را لایک کنید و کامنت بگذارید و حتما این کار را با حساب کاربری شرکت انجام دهید نه حساب شخصی خودتان. طرفداران شما در مقابل این کار به شما امتیاز مثبت می‌دهند وو فعالیت‌شان را در صفحه شما بیشتر می‌کنند.

زمان زیادی را باید صرف کنید تا برنامه بازاریابی محتوای خودتان را منطبق با برندهای سبز کنید، اما حتما این کار را انجام دهید و کمپین بازاریابی سبز را تقویت کنید.

 

 

منبع: ecopreneurist.com

درباره نویسنده

نظرات

نظرات خود را ارسال نمایید.