توسعه استراتژی ارتباطات برای برگزاری یک رویداد و 6 نکته مهم برای آن

وقتی به موعد یک رویداد مهم و یا عرضه‌ی یک محصول نزدیک می‌شویم کار برای تیم ارتباطات سخت‌تر می‌شود، چون باید مطمئن شود که پیام‌ها کاملا مشخص شده و برای روز نهایی آماده هستند.

 توسعه استراتژی ارتباطات برای برگزاری یک  رویداد و 6 نکته مهم برای آن

توسعه‌ی یک استراتژی ارتباطاتِ خوب و مناسب برای یک رویداد لازم است و کیفیت اجرای این استراتژی می‌تواند یک فاکتور تعیین کننده در چگونگی دریافت رویداد یا عرضه‌ی محصول شما توسط مخاطب باشد. این استراتژی باید قبل از برگزاری رویداد شروع شده و تا مدتی بعد از آن هم ادامه داشته باشد. تعیین اهداف تا چگونگی اجرای آنها در رسانه‌ها، عناصری از استراتژی شما هستند که نباید از آنها چشم پوشی کنید.    

در ادامه، 6 عنصر کلیدی‌ای را که برای ایجاد یک استراتژی ارتباطات مختصر و مفید جهت آمادگی برای یک رویداد، باید در نظر بگیرید را با هم بررسی می کنیم.

1. تعیین هدف

هدف این رویداد چیست؟ که برند شما را بهتر کند؟ یک شراکت استراتژیک را اعلام کند؟... با درک هدف ِ ارتباط، می‌توانید برنامه‌ی بهتری برای رسیدن به آن طراحی کنید.

۲. توجه به احساسات مردم

وقتی مردم احساساتی می‌شوند، به اخبار یا تبلیغات علاقه‌ی بیشتری نشان می‌دهند، که آنها را به نشان دادن واکنشی در مقابل این احساسات تشویق می‌کند. دلیل اینکه داستان‌ها در اینترنت پخش می‌شوند هم همین است: اگر داستانی در یکی از شبکه‌های اجتماعی بخوانیم که ما را تحت تاثیر قرار دهد، آن را با دوستانمان و به صورت مجازی با همه به اشتراک می گذاریم. امروزه به اشتراک گذاشتن داستان‌ها امری حیاتی است.

۳. داستان زیبایی تعریف کنید

مهمترین گامی که باید قبل از توسعه‌ی یک استراتژی ارتباطی بردارید این است که زاویه‌ای درست برای نقل داستان خود پیدا کنید که صادقانه و گیرا باشد. در دنیای بازاریابی داستانگویی خیلی مهم است. وقتی محصول جدیدی را معرفی یا راه‌اندازی می‌کنید، قبل از هر چیز باید بهترین راه برای پرداختن به داستان آن پیدا کنید.

۴. دلیل را پیدا کنید

همیشه دوست داشتم که خود و دیگران را تشویق کنم که یک قدم به عقب برداریم و از خود بپرسیم ،" چرا این کار را می‌کنیم؟" اطمینان از شناخت کامل هدف نهایی، کمک می‌کند که بتوانیم داستان و گام‌های رسیدن تا هدف را مفصل شرح دهیم.

۵. عنوان رویایی رویداد خود را انتخاب کنید

قبل از نوشتن برنامه از خود بپرسید که عنوان رویایی رویداد من چه خواهد بود؟ این یک هدف منطقی است؛ عناوینی چون " این بهترین کمپانی در تمام جهان است." را نپذیرید و بعد از انتخاب عنوان مورد نظر خود، جستجو کنید که آیا  قبلا استفاده شده است یا خیر، سپس برنامه‌ریزی را آغاز کنید.

۶. مشکلات را دوباره بررسی کنید

یک داستان سرایی بزرگ برای حل کردن یک مشکل بزرگ شروع می شود. چه مشکلی از مخاطبان خود را حل می‌کنید؟ جهان چگونه خواهد شد وقتی این درد ریشه کن شود؟ چرا سرویس شما تنها سرویسی است که می تواند این مشکل را حل کند؟ اگر مشکل را واضح مطرح کنید و سپس چگونگی حل آن را بیان کنید، قلب و ذهن مخاطبین خود را تسخیر کرده اید.

 

 

درباره نویسنده

نظرات

نظرات خود را ارسال نمایید.